Seçimi kaybeden AKP’li belediye başkanı hakkında soruşturma

31 Mart yerel seçimlerinde 1081 seçmenin bulunduğu Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde, CHP Adayı Ümit Tayhava 401, EMEP Adayı Rıza Cangöz 280, AKP Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Murat Becerikli ise 65 oy aldı. Resmi sonuçlara göre yüzde 52,15 oranıyla CHP’li Tayhava seçimi kazandı ve mazbatasını alıp göreve başladı. 

Seçimi kaybeden AKP’li eski başkan Murat Becerikli de Bingöl’de İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki memurluk görevine döndü. Seçimleri 3’üncü tamamlayan Becerikli, yaptığı paylaşımlarla Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Mazgirt Kaymakamı Necdet Uçar ve güvenlik güçlerine yönelik, seçimin kaybedilmesine neden oldukları gerekçesiyle çeşitli iddialarda bulundu.

“YAZDIKLARIMIN ARKASINDAYIM”

Murat Becerikli, paylaşımları kendisinin yaptığını ve yazdıklarının arkasında olduğunu belirterek, konuyla ilgili şunları söyledi:

* “Değerli Mazgirtli hemşerilerim, sizi en içten duygularımla selamlıyorum. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partime ve şahsıma verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum. 5 yıl boyunca canla ve başla sizlere hizmet ettim. İlçemizin temel sorunlarını çözdüm. 2024 yılı seçimlerinde tekrar sizlere hizmet etmek için AK Parti’den aday oldum. 

* Bize olan teveccühünüz herkesin malumudur. İnanıyorum ki bu teveccüh sandığa da yansıyacaktı ama sizlerin iyiliğini düşünmeyen başta İlçe Kaymakamı Necdet Uçar ve Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun emri ve talimatıyla ilçemizde görev yapan vatan evlatları maalesef CHP’ye oy vermeleri için yönlendirilmiş ve Mazgirt’imizin hizmet alması engellenmiştir.

* Gönül isterdi ki herkes kendi hür iradesiyle seçimini yapıp demokratik hakkını kullansaydı. Askerimizin ve polisimizin demokratik hakkına ipotek koyan Vali ve Kaymakam kendilerini devletin ve siyasetin üstünde görüyor. Yaptıkları bu ihanet yanlarına kalmayacaktır. Mazgirt halkının hizmet almasını engelleyen bu güruhu Allah’a havale ediyorum.”

Paylaşımların ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Murat Becerikli hakkında paylaşımları nedeniyle soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x