Renault bombayı patlattı, efsane model Toros yeni kasasıyla satışa çıkıyor, işte fiyatı

Otomobil sektöründeki öncü isimlerden Renault, bir dönemin efsanesi R12 ya da ülkemizde bilinen ismiyle Toros‘u yıllar sonra tekrardan satışa sunuyor. Elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Renault, eski ikonik modellerini elektrikli formatlarda satışa sunmaya devam ediyor.

Fransız otomobil devinin bu kapsamda satışa sunmayı planladığı yeni otomobili ise Renault Toros.

Aslında 2024 model Renault Toros ya da Avrupa’daki ismi ile R12e uzun süredir geliştirme aşamasındaydı. Nihayet bu aşama tamamlandı.

Renault, elektrikli Toros modeliyle aynı yıllar önce olduğu gibi giriş seviyesine hitap etmek ve ciddi anlamda uygun fiyata otomobil satmak istiyor.

Elbette bu uygun fiyat politikası Türkiye için de geçerli. Özellikle elektrikli otomobillerde yalnızca yüzde 10 ÖTV alınıyor olması büyük avantaj. Bu yüzden 2024 model Renault Toros da hayli uygun bir etiketle satışa çıkacak.

Peki ama 2024 model elektrikli Renault Toros modelinin Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacağı söylenen modelin satış fiyatı olabildiğince uygun tutulacak.

Hatta Renault’un bu noktada Dacia Spring’ten bile uygun bir etiket ortaya çıkaracağı konuşuluyor.

Bu bağlamda Renault Toros için planlanan satış fiyatı yalnızca 800.000 TL dolaylarında olacak.

Tabi ki dip not olarak hatırlatmamız gerekiyor. Bunlar şimdilik kulis dedikodularından ibaret bilgiler. Resmi açıklamayı beklemek en doğru tercih olacaktır. Muhtemelen Renault cephesi de Mayıs ayı gibi resmi açıklamayı yapacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x